Čo sú čakry a ako ich harmonizovať? (diel 2)

11.07.2019

Z článku Čo sú čakry a ako ich harmonizovať? (diel 1) sme sa už dozvedeli, že čakry sú energetické centrá, ktoré spájajú naše fyzické (materiálne) telo s tým energetickým (nemateriálnym). Názov čakra je prenesený z prastarého jazyka sanskrit a znamená "rotujúce koleso". Máme 7 hlavných čakier, ktoré sú umiestnené na našich dôležitých endokrinných žľazách.

Spomenuli sme si, že naše dlhodobé zvyky a tendencie sú uložené v čakrách. Keď sa nevenujeme dostatočne psychohygiene a relaxu, oslabujeme si tok našej životnej energie. Potom sme náchylnejší na únavu, nespavosť, nevieme sa dobre sústrediť, narúša nám to medziľudské vzťahy a sme nespokojní so životom. O rôznych zdravotných problémoch ani nehovorím.

V tomto článku vám chcem detailnejšie priblížiť, za čo sú jednotlivé čakry "zodpovedné", aké majú vlastnosti, čo dané čakry oslabuje a naopak, aká farba či vôňa im prospieva. 

Naša životná energia

Táto energia nás sprevádza už od narodenia. Poznáme ju pod rôznymi názvami - životná energia, čchi, ki, jin-jang, vášeň, láska, kundalini, sexuálna energia...

Cez milovanie (sex, prvú čakru) sa zrodíme a cez prvú čakru sa aj narodíme na tento svet.
Stále je to tá istá mocná, tvorivá, životodárna energia. Vinie sa od kostrče (prvá čakra) po chrbtici smerom hore na vrch hlavy (siedma čakra). Tým pádom čerpáme energiu aj z okolia prostredníctvom nôh od Matky Prírody a aj prostredníctvom hlavy (šišinky) z Vesmíru.

Táto naša životná energia má v každej čakre inú kvalitu a vibráciu. Aj sami si to viete precítiť, keď si ruku položíte napr. na srdce či brucho, zatvoríte oči, pomaly dýchate a iba vnímate.

Duchovné kvality v našom živote

Každá zo siedmich čakier má aj niekoľko duchovných kvalít. Keď sa naša životná (sexuálna kundalini) energia prebudí, začnú sa tieto kvality spontánne prejavovať v našom živote. Tak sa pomocou pravidelnej meditácie či tantry automaticky staneme veľmi dynamickí, tvoriví, sebaistí a tiež zároveň veľmi skromní, milujúci a plní súcitu. Je to proces, ktorý sa začne vyvíjať sám, keď kundalini energia stúpa po chrbtici a vyživuje naše čakry.


(kliknite na obrázok pre zväčšenie a posúvanie) 

Naše telo je dokonalým výtvorom božskej sily.
Je hmotným nosičom pre nehmotnú dušu. Preto by sme sa mali snažiť porozumieť sebe, potrebám svojho tela a významu našich emócií.  

S úctou vaša Marianna  


Tip pre vás:

Zbavte sa blokov spôsobených najmä stresom a napätím. Naučte sa im predchádzať a oddychovať. Masáž Harmonizácia čakier vám prinesie:

  • Jemnými pomalými dotykmi zharmonizujem a vybalancujem vaše energetické centrá (čakry).

  • Ľahkými a efektívnymi pohybmi uvoľním chrbticu a kĺby.

  • Odídete ukľudnení, spokojní, oddýchnutí. Budete mať ľahšie telo, vyprázdnenú myseľ a väčšiu radosť zo života.

  • Ošetrenie zahŕňa aromaterapiu vysoko kvalitnými esenciálnymi olejmi Young Living. 

Chcem sa objednať / Mám otázku

Zavolajte mi alebo napíšte, rada vám odpoviem

Marianna - Masáže a meditácie Nitra

Čermánske námestie 3, 94901 Nitra
(samostatný vchod od parkoviska)

+421904023256 

meditacienitra

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu