Prečo začať s meditáciou?

15.05.2019

V dnešnom svete panuje zhon a stres a my v ňom častokrát fungujeme ako stroje, iba zo zotrvačnosti a zo zvyku. Dookola len práca, povinnosti, rodina, sporadicky nejaké hobby. 

Telo po fyzickej aj duševnej stránke opotrebovávame, ale nijak ho neopečovávame. Nevenujeme sa psychohygiene ani relaxu. Už len pomyslenie na to, že by sme mali oddychovať a nič nerobiť v nás vyvoláva pocity sebeckosti a že nás budú vnímať ako lenivých.

Lenže keď neoddychujeme, prichádza únava, nespavosť, neschopnosť sa sústrediť, narušené medziľudské vzťahy, nespokojnosť so životom, zdravotné problémy ako búšenie srdca, zvýšený/znížený krvný tlak až kolaps.

Vôbec nie je náhoda, že dnes k syndrómu vyhorenia a ku kolapsom dochádza u čoraz mladších ľudí. Práve kvôli vypätiu, ktoré tvrdohlavo ignorujeme.

Starajme sa o seba a svoje telo nielen zvonka (fyzické telo), ale aj zvnútra (duchovné telo), inak vypovie. K tomu nám vie pomôcť aj meditácia.

Čo je to meditácia?

Meditáciu môžeme chápať ako spojenie sa so sebou samým. Vedieť si uvedomiť seba samého, byť schopný vnímať svet hlbšie a intenzívnejšie a nájsť svoju vlastnú podstatu.

Vďaka meditácii môžeme nadviazať spojenie s naším vyšším Ja, Bohom, Vesmírom, Prírodou, Láskou. Zbavíme sa rôznych blokov, ktoré nám bránia vychutnávať si život naplno. Pravidelným meditovaním sa stávame mentálne aj fyzicky odolnejšími a fit.

Meditácia zahŕňa aj rôzne formy dychových cvičení, práce s telom a mysľou, preprogramovanie myšlienok, aktívnu komunikáciu so sebou samým, identifikáciu pocitov v tele a ich vyjadrovanie.

Čo je zmyslom meditácie?

  • uviesť sa do stavu hlbšieho sústredenia sa a pokoja, do tichej bystrosti
  • obrátiť vnímanie do svojho vnútra
  • upriamiť pozornosť na to, čo sa práve teraz deje, ako v nás, tak aj vôkol nás
  • vedieť sa tešiť z maličkostí
  • vidieť seba, ľudí, situácie a veci inými očami a hlbším pochopením
  • zbaviť sa pripútanosti a závislosti, napr. k osobám a hmotným statkom
  • vychutnávať si ničnerobenie, čas osamote a v tichu


S úctou vaša Marianna  


Tip pre vás:

Chcete sa naučiť byť tu a teraz v spokojnosti a harmónii?
Mám pre vás Skupinové meditačné stretnutia. Je to 6 na seba nadväzujúcich stretnutí. Skupina je otvorená, môžete prísť na ktorýkoľvek termín. Najväčší úžitok budete mať, keď sa zúčastníte všetkých tém v ucelenom cykle.

Chcem sa objednať / Mám otázku

Zavolajte mi alebo napíšte, rada vám odpoviem

Marianna - Masáže a meditácie Nitra

Čermánske námestie 3, 94901 Nitra
(samostatný vchod od parkoviska)

+421 904 023 256 

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu