Sufijské cvičenie - meditácia v pohybe

09.03.2020

Pojem súfizmus znamená cesta, ktorá sa dá chápať ako cesta duše k bohu. Súfijské cvičenie je vlastne meditácia pohybom. Je založené na súfijskej tradícii tanca a filozofii starej stovky rokov. 

Súfijci milujú život a prežívajú naplno každý okamžik. Oslavujú život i smrť, pretože všetko je prirodzené a je súčasťou jednoho celku.

Súfijské cvičenie je ľahké a jednoduché cvičenie zamerané na srdečnú čakru, kde pohyby rúk i tela tak vedieme. Je vhodné pre ženy i mužov všetkých vekových kategórií. S využitím vedomého dýchania si povzbudíme a harmonizujeme náš energetický systém. Uvoľníme si vnútorné napätie a dovolíme energii srdca voľne prúdiť. 

Keď je srdcová čakra otvorená, všetky energie môžu voľne prúdiť. Nemáme žiadne vnútorné blokády, cítime sa spokojní sami so sebou a so všetkými ostatnými bytosťami vesmíru. Vyžarujeme teplo, srdečnosť a lásku. Pokiaľ pociťujeme vnútorné bloky, budeme sa cítiť oslabení, ľahko zraniteľní s tendenciou uzatvoriť sa zo strachu. 

Ako to prebieha?

Cvičí sa v stoji, s doprovodom hudby. Je vhodné ho robiť so zatvorenými očami a naboso, maximálne v ponožkách, najlepšie na tráve v prírode. Len sa príjemne uvoľniť a nechať sa viesť hudbou. :) 

Samotné cvičenie má 4 fázy, každá v dĺžke 7 minút. Pohyby smerujú na všetky 4 svetové strany - sever, východ a západ, juh. Zjednocujú tak aj 4 elementy - zem, voda, oheň a vzduch. Posledná fáza cvičenia prepája všetky pohyby do kruhu, čo pripomína súfijský tanec dervišov, ktorý je založený na neustálom otáčaní sa (symbolický pohyb zemegule). 


1. fáza - pohyb len vpred (sever)
2. fáza - pohyb len do strán (východ a západ)
3. fáza - pohyb len dozadu (juh)
4. fáza - spojiť všetky smery dokopy do plynulého pohybu


Na záver odporúčam ľahnúť si na chrbát a nechať meditáciu v sebe doznieť. 


Pozrite si video, ako to vyzerá v praxi v 4. fáze:


S úctou vaša Marianna  

Chcem sa objednať / Mám otázku

Zavolajte mi alebo napíšte, rada vám odpoviem

Marianna - Masáže a meditácie Nitra

Čermánske námestie 3, 94901 Nitra
(samostatný vchod od parkoviska)

+421 904 023 256 

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu