top of page
  • Writer's pictureMarianna Púšová

Daniela: "Meditácie a Marianku mi zoslalo samotné nebo"

Updated: May 2

"Táto úžasná žena mi ukázala cestu. Spôsob, akým sa pozerať na svet trochu inak, ako vnímať život a signály, ktoré nám vysiela, ako nájsť svoj stred, seba samých, načúvať si. Uvedomiť si, že dôležitá som aj ja."


Poznámka od Daniely: "Na úvod hneď zdôrazním, že prácu lekárov si vážim a sú veľmi dôležití. Ja sama mám vyštudovanú zdravotnú školu. Tu opisujem svoj príbeh a skúsenosti, čo pomohli mne. Nech toto slúži ako inšpirácia pre Vás."


meditácie v nitre s mariannou, žena les svetlo
... Marianku mi zoslalo samotné nebo ...

"Hovorievam, že všetci máme svojich ´démonov´. Podpísali sa pod nich mnohé faktory ako vzťahy v rodine, výchova, naša povaha, situácie, ktorými si prechádzame, spoločnosť... Dôležité je to ustáť a nezblázniť sa z toho. Ja som sa v tom celom na chvíľu stratila...


Už dlho tvrdím, že Marianku mi zoslalo samotné nebo. Niekto tam hore sa na to už nemohol pozerať, konečne sa zľutoval a povedal: ´Tu máš, je tu pre teba.´ ♥


Síce o Marianke tvrdím, že je ´čarodejnica´ :), ale čarujeme tak trochu každý sám v sebe pod jej záštitou. :) Mám ťa rada, Marianka.


A tu je môj príbeh ...


 

"Ja, dospelá žena, mysliac si o sebe len samé superlatíva, aká som silná, tvrdá, neoblomná... som jedného dňa ´padla na hubu´. Zo dňa na deň sa mi zmenil život.


Schytala som svoj prvý tetanický atak, následne sa mi v priebehu pár dní pridružili uzkostné stavy, ktoré sa každým dňom zhoršovali.


Nakoľko mám odborné VŠ zdravotnícke vzdelanie, pomedzi tieto stavy, keď som mala miestami čistú myseľ, som videla, že to, čo sa so mnou deje, už nie je v poriadku. Bála som sa samej seba. Mala som doma dve malé deti. To mladšie, ktoré som dojčila, malo polroka. Zrazu som mala pochopenie so ženami, ktoré to vzdajú. A to bol pre mňa silný výkričník.


Prosila som o pomoc. Všade, všetkých. Najsmutnejšia bola ´podpora´ rodiny, mojich najbližších: ´Veď ty si silná, ty všetko zvládneš! Nerev!´


ruka žena kvet
"Veď ty si silná, ty všetko zvládneš! Nerev!"

Ale ono to nešlo zastaviť. Navštívila som psychologičku, avšak po jej návštevách som sa doma zrútila ešte viac. Plánovala som návštevu psychiatra, ale večer predtým som sa akoby zázrakom dostala k Marianke. Po prvom stretnutí s ňou som cítila pochopenie, úľavu, nádej. Na chvíľku som sa vedela zase nadýchnuť. Boli to malé kroky, ktorými som sa posúvala. Postupne mi otvárala oči, myseľ, učila ma pozerať sa na svet inak, ako mi bolo dané do vienka.


Na stretnutiach používa rôzne techniky, zakaždým je to pre mňa nový zážitok a potom s tým ďalej sama pracujem. A o tom to je. Každý deň na sebe pracovať, prijímať výzvy, tešiť sa z každého dňa, byť vďačný, pokorný...


Ja jej za to ďakujem, že to so mnou zvláda. Nikdy som totiž nemala rada pojmy ako DUŠA či MEDITÁCIA, bol to pre mňa taký ´divný ezo-svet´, ktorý sa u nás doma nenosil. Teraz sa na tom len smejem. Aká som bola obmedzená. Lebo som bola.


meditácia čaj rituál ticho
I môj 5r syn so mnou doma medituje

Dnes s láskou pozerám na svojho už 5r syna, ako plne rešpektuje meditácie, ako si sám sadne do sedu a upozorní ma, že ho nemám vyrušovať, lebo medituje :) a musím mu zapnúť hudbu, aby sa dokázal viac stíšiť. :)


Som vďačná, že mi Marianka vstúpila do života. Že aj vďaka nej vychovávam inak. Že sa na svet pozerám inak. Že vie pochopiť, podporiť, usmerniť. Že aj keď padnem, vždy ma dostane naspäť. Že som spoznala aj ďalších skvelých ľudí, ktorí ma nesmierne obohacujú."


Daniela


 

Marianna: "Ja som totálne dojatá, Danielka, ďakujem ti za tvoju dôveru! Veľa to pre mňa znamená, že si to napísala. A že hlavne ty vidíš v sebe a na sebe zmeny. Si úžasná a teším sa z toho, že žiješ krajší a (s)pokojnejší život."

 
žena úsmev meditácie
Marianna

Máte nejaké otázky, nejasnosti k skupinovým meditáciám? Chcete sa objednať? Tu sú info.


Ak sa necítite na meditácie v skupine, máte možnosť individuálnych stretnutí.


Prípadne mi napíšte alebo zavolajte a nájdeme spolu riešenie. :)


Teším sa na Vás, Marianna.

58 views0 comments

Recent Posts

See All

Commenti

Valutazione 0 stelle su 5.
Non ci sono ancora valutazioni

Aggiungi una valutazione
bottom of page