top of page
  • Writer's pictureMarianna Púšová

Meditácie: Prečo s nimi začať?

Updated: May 22

Zvládnite zhon a stres s pomocou meditácie


meditácie rituál nitra
Každý okamih sa môže stať meditáciou

V dnešnom hektickom svete často fungujeme ako stroje, poháňaní len zotrvačnosťou a zvykom. Práca, povinnosti, rodina a občasné hobby nám napĺňajú dni, ale naše telo aj myseľ tým trpia. Zabúdame na dôležitosť psychohygieny a relaxu, pretože si myslíme, že oddychovať znamená byť sebecký alebo lenivý.


Nedostatok oddychu vedie k únave, nespavosti, problémom so sústredením, narušeným medziľudským vzťahom a zdravotným problémom, ako sú búšenie srdca a zmeny krvného tlaku. Syndróm vyhorenia a kolaps sú čoraz častejšie už aj u mladších ľudí, ktorí ignorujú potrebu odpočinku.


Starostlivosť o telo a dušu je nevyhnutná, aby sme sa vyhli týmto problémom. A tu prichádza na pomoc meditácia.Čo je to meditácia?

Meditácia je spojenie so sebou samým, uvedomenie si vlastnej bytosti a schopnosť vnímať svet hlbšie a intenzívnejšie. Pomáha nám nájsť našu podstatu a byť prítomný v aktuálnom momente, nech už (ne)robíme čokoľvek.


Vďaka meditácii môžeme nadviazať spojenie s naším vyšším Ja, Bohom, Vesmírom, Prírodou či Láskou. Meditácia nám pomáha zbaviť sa rôznych blokov, ktoré nám bránia vychutnávať si život naplno. Pravidelným meditovaním sa stávame mentálne aj fyzicky odolnejšími a fit.Pravidelným meditovaním sa stávame mentálne aj fyzicky odolnejšími a fit.
Pravidelným meditovaním sa stávame mentálne aj fyzicky odolnejšími a fit

Prínosy meditácie

Meditácia zahŕňa rôzne formy dychových cvičení, prácu s telom a mysľou, preprogramovanie myšlienok a aktívnu komunikáciu so sebou samým. Pomáha nám identifikovať a vyjadrovať pocity v tele, a prináša mnoho ďalších výhod:


  • Hlbšie sústredenie a pokoj: Meditácia nás uvádza do stavu tichej bystrosti a hlbšieho sústredenia.

  • Vnútorné vnímanie: Pomáha nám obrátiť pozornosť do svojho vnútra a vnímať, čo sa práve teraz deje v nás aj okolo nás.

  • Radosť z maličkostí: Učí nás tešiť sa z maličkostí a vidieť veci novými očami s hlbším pochopením.

  • Zbavenie sa pripútanosti: Pomáha nám zbaviť sa závislostí a pripútaností k osobám a hmotným statkom. To neznamená, že máte teraz všetko predať. Ide o to, aby sme na veciach/ľuďoch neboli závislí.

  • Uvoľnenie a ticho: Umožňuje nám vychutnávať si čas osamote a v tichu, čo je nesmierne osviežujúce.Objavte svoje vnútorné Ja

Pridajte sa k mojim meditačným stretnutiam a objavte spôsoby, ako zlepšiť svoj život pomocou meditácie. Naučíte sa zvládať stres, posilniť vnútorný pokoj a získať odolnosť voči výzvam každodenného života. K tomu vám pomôžu jednoduché a účinné techniky.


Zarezervujte si svoje miesto ešte dnes a začnite cestu k mentálnej aj fyzickej rovnováhe. Vaše telo a myseľ vám za to poďakujú. 


Marianna Púšová, vaša masérka, terapeutka a sprievodkyňa meditáciami
Marianna Púšová, vaša masérka, terapeutka a sprievodkyňa meditáciami

Kontaktujte ma:


Teším sa na vás a na spoločnú cestu k vášmu vnútornému pokoju a rovnováhe.


S láskou,

Marianna

3 views0 comments

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page